Özel Karavan

İster 750Kg altı olsun ister 750Kg üzeri olsun isterse Motokaravan olsun karavan satışı Noter'ler aracılığı ile yapılmalıdır. Satış işlemleri sırasında Noter'in size sunacağı belgeler arasında, satış bedelini aldığınızı belirten bir döküman olacaktır. Burada elbetteki alıcı ile aranızdaki anlaşmaya bağlı olarak satış bedelini satış sırasında alıcıdan talep edebilirsiniz.

O1 Belgeli yani 750Kg altındaki çekme karavanların satışını karavanın O1 Belgesi ve Fatura'sı ile gerçekleştirilebilirsiniz. Bunun için alıcı ile birlikte Noter'e giderek 750Kg altı karavan satmak istediğinizi söylemeniz yeterlidir. Bazı Noter'ler bu işlemi sık yapmadığı için kısa süreli bir karışıklık yaşayabilirler ancak bir süre sonra nasıl yapılacağını çözeceklerdir. 2015 yılından itibaren 750Kg altı çekme karavanların satışı Noter'ler aracılığı ile yapılmaktadır. Satış işlemi ortalama 15dk ile 30dk arasında sürebilmektedir.

O2 Belgeli yani 750Kg üzerindeki bir karavanın satışını karavanın O2 Belgesi, Ruhsat'ı ve Fatura'sı ile gerçekleştirebilirsiniz. Yine bu durum için alıcı ile birlikte Noter'e giderek 750Kg üzeri O2 belgeli ve Ruhsat'lı karavan satışı gerçekleştirmek istediğinizi söyleyebilirsiniz. Bu kategorideki karavanların satış işlemi araç satışındaki gibi olduğundan bekleme süresi değişiklik gösterebilmektedir.

Motokaravan satışlarında aracın Ruhsat'ı ve yeni düzenleme ile gelen araç Expertiz belgesi ve varsa ek belgeleri satış için yeterli olmaktadır. Bu tip karavanlarda esas durum bir araç satışı yapıyor gibi ilerleniyor olmasıdır. 

Özel Karavan Whatsapp